Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A dopping korrupcióhoz vezet, ami régi orosz specialitás.
„Oroszország gyakorlatilag elismerte az államilag támogatott doppingolást és beleegyezett az együttműködésbe. Az Orosz Olimpiai Bizottság és az újraszervezett RUSADA jogait visszaállították – azzal a feltétellel, hogy Oroszország átadja a WADA-nak a régi adatbázisokat a moszkvai laboratóriumból. Az adatbázis az elmúlt két évben az orosz vizsgálóbizottságnál volt, de úgy tűnik, nem tudták megvédeni.
Oroszország sporthivatalnokainak viselkedése elsőre furcsa. Éppen most kaptál komoly büntetést, beleegyeztél és megígérted, hogy nem csinálod többet. És aztán, mintha mi sem történt volna, felfeded, hogy az egyik sportolód doppingolt, aztán megváltoztatod az adatbázist, amiről megígérted, hogy nem nyúlsz hozzá. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a tiszta sportolók szenvednek a legtöbbet, mert ők azok, akik kihagyják a következő négy év, és talán életük legfontosabb eseményét. A rajongóik is mellettük akarnak állni jóban és rosszban.
Ez az egész incidens az ittas vezetésen kapott sofőr esetére hasonlít, aki, miután visszakapta a jogosítványát, felhajt egy fél üveg vodkát és nekimegy egy rendőrautónak. Nem volna meglepő ez a fordulat, nem? És mégis mivel jobbak az orosz hivatalnokok, mint az orosz sofőrök? Mit csinálna egy orosz hivatalnok, ha ittas vezetésen kapnák? Lefizetné a rendőrt vagy a bíróságot, úgy intézné a tanúkat, hogy végülis bebizonyosodjon: nem is ő ült részegen a volánnál.
Miért viselkednének máshogy a hivatalnokok, ha a doppingolásról van szó? A dopping korrupcióhoz vezet, az meg régóta a specialitásunk.”